Onki- ja Pilkkituloksia

Onki- ja pilkkituloksia

PITKÄPERJANTAIN PILKKI 15.4.2022

Pyhäjärvellä oli 74 osallistujaa, koko kisan paras saalis oli Lappeenrannan Urheilukalastajien Timo Kaukosella 9370 grammaa. Tulokset:

Nuoret 15: 1) Kalle Keronen PKUK 1910.

Nuoret 18: 1) Petrus Kajova PKV 3370, 2) Valtteri Siitonen PKS 3115, 3) Eetu Kosonen KKM 2250, 4) Aaro Rouvinen KIKA 2245.

Naiset: 1) Saara Silvennoinen KKM 5915, 2) Irene Hovatov RUK 5010, 3) Salla Hovatov RUK 3530, 4) Tuula Ikonen KKM 1915.

N65: 1) Raita Östring PKH 3855, 2) Ulla Wilska SUK 3225, 3) Aila Värtinen PKH 1935, 4) Raija Huusko KKM 1751, 5) Seija Mäkirinta LUK 1430, 6) Toini Rouvinen KIKA 820, 7) Marja Huotari PKS 805, 8) Maija Tynkkynen PKS 795.

Miehet: 1) Tomi Heikkinen KaiKM 9255, 2) Juha Haverinen KKM 8100, 3) Jarkko Japola PKUK 7530, 4) Harri Hakulinen KKM 7480, 5) Niko Hyttinen FC-Raiska 6510, 6) Heikki Vatanen PKV 6450, 7) Olli Muukkonen FC-Raiska 6055, 8) Hannu Haverinen KKM 5875, 9) Juha Pohjonen LUK 5865, 10) Pekka Värtinen PKH 5390, 11) Heikki Pirhonen LUK 5065, 12) Kimmo Keronen PKUK 4965, 13) Antti Lampinen PKUK 4775, 14) Heikki Kosonen KKM 4735, 15) Mikko Kuusimaa KKM 4725, 16) Vesa Jaanu KKM 4680, 17) Sami Nousiainen 4285, 18) Matti Seppänen PKV 4070, 19) Anssi Huupponen FC-Raiska 4055, 20) Jukka Repo PKS 4015, 21) Juha Mononen KKM 4010, 22) Timo Jalkanen KIKA 3620, 23) Vesa Kosonen KKM 2935, 24) Kari Kärkkäinen 2725, 25) Jouni Siitonen PKS 2610, 26) Tero Eronen KaiKM 2590, 27) Anssi Pulkkinen KIKA 1550, 28) Joonas Orupold LN 1440, 29) Pekka Paakkinen PKV 1405, 30) Seppo Suomalainen KKM 1085, 31) Marko Heinonen KKM 735.

M65: 1) Timo Kaukonen LUK 9370, 2) Esa Kolehmainen LUK 6865, 3) Martti Pöllänen SUK 6615, 4) Vesa Poutanen LUK 5275, 5) Veijo Silvennoinen KIKA 5260, 6) Toimi Vauhkonen KIKA 4735, 7) Heikki Matikainen PKUK 4610, 8) Pekka Poittinen SKM 4605, 9) Reijo Kinnari SUK 4285, 10) Erkki Tuura PKV 4180, 11) Tapani Hovatov RUK 3890, 12) Risto Laukkanen PKV 3770, 13) Pekka Valtonen KKM 3545, 14) Esa Kannenmäki SUK 3355, 15) Antero Käyhkö KIKA 3115, 16) Aimo Rautio KIKA 2780, 17) Martti Simpura PKS 2710, 18) Matti Karjalainen PKV 2400, 19) Taisto Huotari PKS 2105, 20) Voitto Valtanen KKM 1835, 21) Erkki Paakkunainen PKS 1605, 22) Matti Kosonen KKM 1595, 23) Pertti Pitkänen PKS 1570, 24) Simo Valkama KIKA (1290×1,2) 1548, 25) Veikko Pekkinen KIKA 1245.

PKS-KKM Seuraottelu 9.4.2022 Simpelejärvi Lemmikonselkä
Kiertopalkinto pokaali jäi PKS:n haltuun seuraavaksi vuodeksi.
Osallistujia oli yhteensä 24.
Joukkuetulokset: 1. PKS 24050 2. KKM 3345

Seuraottelun tulokset

KARJALAN KALAMIEHET SEURANMESTARUUSPILKKI PYHÄJÄRVELLÄ 27.3.2022

KKM: n seuranmestaruuskisa kamppailtiin kovassa tuulessa Pyhäjärvellä sunnuntaina 27.3. Pilkkikisassa oli 16 osallistujaa, ja neljän tunnin kilpailun jälkeen punnittiin tulokset. Koko kisa paras oli Juha Mononen 6995 g.

Nuoret: 1) Eetu Kosonen 1195 g.

Naiset: 1) Tuula Ikonen 3300 g, 2) Raija Huusko 1635, 3) Mirja Hirvonen 975.

Miehet: 1) Juha Mononen 6995 g, 2) Harri Hakulinen 6740, 3) Heikki Kosonen 5960, 4) Matti Kosonen 5055, 5) Mikko Kuusimaa 4950, 6) Juha Haverinen 4545, 7) Pekka Valtonen 4355, 8) Hannu Haverinen 3760, 9) Vesa Kosonen 1285, 10) Seppo Suomalainen 945, 11) Kalle Hartikainen 435.

2020 keväällä pystyttiin toteuttamaan ainoastaan 15.3 Puruvesimalja -pilkkikisa ennenkuin koronarajoitukset tulivat voimaan koko Suomessa.

Seuran onkimestaruuskisat 3.8.2019 Viinamäin korpi

NAISET: 1) Tuula Ikonen 800

MIEHET 65: 1) Raimo Haverinen 925

MIEHET:  1) Anssi Pulkkinen 2490  2) Hannu Haverinen 1965  3) Juha Mononen 1260

Onkimestaruuskisat Valkialampi, Nivunki, Kitee 13.7.2019

NUORET 12:  1) Joona Asikainen Matin seura 170  2) Noora Asikainen 65 Matin seura

NUORET 18:  1) Leevi Pippuri RKK 1970

NAISET:  1) Mirja Huotilainen RUK 1120

NAISET 65:  1) Sirkka Kinnunen RKUK 2790

MIEHET:  1) Hannu Haverinen KKM 3200  2) Juhani Sallanne KIKA 2595  3) Timo Jalkanen KIKA 2515  4) Anssi Pulkkinen KKM 1850

MIEHET 65:  1) Otto Huovinen PKUK 3580  2) Esa Kolehmainen KKP 3450  3) Simo Valkama KIKA 3300  4) Ilmari Lehkonen KIKA 2955  5) Osmo Kinnunen JO-93 2795  6) Erkki Hietanen KKM 2060  7) Raimo Haverinen KKM 2040  8) Matti Räty RKK 1600  9) Erkki Kokko RKK 1590  10) Veikko Pekkinen KIKA 1280  11) Raimo Kokko RKK 690

Onkikilpailu, piiricup 1 Kitee, Valkialampi 19.5.2019

NUORET:  1) Leevi Pippuri RKK 515

MIEHET:  1) Pertti Hippinen KKP 1650  2) Jouni Asikainen KIKA 935  3) Raine Korten PKUK 765  4) Timo Ainola KIKA 715  5) Juhani Soininen PKUK 670  6) Matti Kareinen PN 555  6) Markku Volotinen PN 555  8) Niko Suihko PN 505  9) Joona Myller PN 475  10) Timo Jalkanen KIKA 330  11) Juhani Sallanne KIKA 215  12) Kari Turunen  NKM 180

MIEHET65:  1) Erkki Kokko PKUK 770  1) Heikki Matikainen PKUK 770  3) Osmo Kinnunen JO-93 720  4) Esa Kolehmainen KKP 670  5) Martti Silvennoinen KIKA 580  6) Seppo TImonen KKP 555  7) Reino Kokko RKK 490  8) Pertti Myyry PKUK 375  9) Reijo Viertola LKM 370  10) Simo Valkama KIKA 318  11) Veikko Myöhänen PN 315  12) Onni Pesonen KKP 294  13) Asko Myller PN 255 14) Otto Huovinen PKUK 255  14) Ilmari Lehkonen KIKA 255  16) Seppo Hyttinen PKUK 240  17) Raimo Haverinen KKM 204  18) Veikko Pekkinen KIKA 170  19) Erkki Tuunanen KKP 135  20) Matti Räty PKK 130  21) Arvi Rissanen PN 110  22) Väinö Lievonen KIKA 100  23) Erkki Hietanen KIKA 95

NAISET:  1) Arja Ryhänen PN 1285  2) Paula Saarinen PKUK 1270  3) Sirpa Salminen PN 1175  4) Saila Tarkkonen PKK 755  5) Arja Turunen KKP 685  6) Anneli Makkonen RKK 610

NAISET65:  1) Raili Kinnunen KIKA 1650  2) Toini Rouhinen KIKA 1495  3) Kaisa Huovinen PKUK 1200  4) Liisa Kuvaja PKUK 900  5) Pirkko Asikainen KIKA 825  6) Kaarinen Kontkanen LUK 760 7) Leila Matikainen PKUK 615  8) Sirkka Kinnunen PKUK 555  9) Sirpa Tuunanen KKP 530  10) Ritva Åman LKM 528  11) Ritva Viertola LKM 525  12) Eini Räty PN 490  13) Helli Valkeemäki KIKA 324  14) Elma Ikonen PN 250  15) Helmi Vänskä PKK 216

10.4.2019 YLEINEN ILTAPILKKI

MIEHET:  1) Juha Haverinen KKM  4610  2) Antti Lampinen KIKA  4430  3) Juhani Selanne KIKA 4300  4) Heikki Pirhonen  KIKA 3250  5) Olavi Muukkonen FL-ROISKE 2355  6) Jouni Asikainen  KIKA 2245  7) Aleksi Parkkulainen KIKA 2150  8)Timo Ainola  KIKA 2000  9) Vesa Kosonen  KKM 1850  10) Anssi Pulkkinen KKM 1780  11) Heimo Siponen KIKA 1780  12) Juha Mononen   KKM 1730 13) Seppo Suomalainen KKM 740

MIEHET 65:  1) Antero Käyhkö  KIKA 4405  2) Ilmari Lehkonen KIKA 3795  3) Martti Silvennoinen KIKA 3005  4) Pekka Valtonen KKM 2505  5) Erkki Hietanen KKM 1810  6) Armas Töppönen KKM 1370  7) Reino Haverinen KKM 1122  8) Veikko Pekkinen  KIKA 1015  9) Simo Velkamo KIKA 1038   10) Voitto Valtanen KIKA 590  10) Osmo Inkinen KKM 270

NAISET: 1)  Saara Silvennoinen KKM 3920  2) Raita Östring  PKA 2905  3) Ulla Wilska SUK  2655  4) Raija Huusko KKM 970  5)Tuula Ikonen KKM 670

NAISET 65: 1) Toini Ruovinen KIKA 3905  2) Eeva Tammisuo KKM 3600  3) Pirkko Aikainen KIKA 3255  4)Kaija Tynkkynen SUK 1565

24.3.2019 KKM seuramestaruus

NUORET: 1) Venla Sallinen 1  2) Suvi Viitikko  2

MIEHET:Heikki Kosone 7845  2)Harri Hakulinen 7835  4) Juha Mononen 3645  3) Seppo Suomalainen 2565  3) Hannu haverinen 1945  4) Juha Haverinen 1765  5) Anssi Pulkkinen

MIEHET 65: 1) Raimo Haverinen 6846  2) Esko Hartikainen  6700  3) Matti Kosonen 6110  4) Pekka Valtonen 4775  5) Taisto Pöllänen 4505  6) Osmo Inkinen 3390    7) Erkki Makkonen 3155  8) Erkki Hietanen 3020  9) Kalevi Hartikainen 3216   10) Reimo Harjunen 2600  11) Armas Töppönen 1235

NAISET: 1) Tuula Ikonen 4540  2) Raija Huusko 3700  3)  Galina Harjunen 2160

NAISET 65:  1)  Eini Hartikainen 6785   2) Eeva Tammisuo 4932   3) Helena Makkonen 3930   4) Tuulikki Inkinen 2922

KOTI-KARJALAPILKKI 16.3.2019

MIEHET: 1) Heikki Kosonen KKM 8910, 2) Pekka Värtinen 7805 PKH, 3) Mikko Kuusimaa KKM 7570, 4) Joona Myller PN 6870, 5) Markku Purmonen PN 5345, 6) Juhani Soininen PKUK 5245, 7) Harri Hakulinen KK  5020 8) Matti Seppänen PKV 4475, 9) Ensio Meriläinen PN 4205, 10) Veijo Silvennoinen 4050 KiKa, 11) Ville Vauhkonen KiKa 3855, 12) Pekka Ronkainen PM 3695, 13) Markku Volotinen PN 3070, 14) Antti Lampinen KiKa 2960, 15) Jouni Antilainen KKP 2850, 16) Hannu Haverinen KKM 2850, 17) Timo Jalkanen KiKa 2740, 18) Heikki Pirhonen KK-VU 2335, 19) Osmo Kuronen KKP 2055, 20) Erkki Korhonen KiKa 1845, 21) Raimo Teppo LKM 1750, 22) Tapio Eronen 1640, 23) Juhani Sallanne KiKa 1640, 24) M18 1595, 26) Tommi Ruotsalo Kitee 1555, 27) Aimo Rautio KiKa 1420, 28) Anssi Pulkkinen KKM 1165, 29) Tenho Mustonen Kitee 355

NAISET: 1) Paula Saarinen PKUK 5320, 2) Sari Vauhkonen KiKa 4130, 3) Purmonen Päivi KKM 3230, 4) Saara Silvennoinen KKM 2920, 5) Marja Laakkonen 1805 KiKa, 6) Ulla Vartiainen PN 1120, 7) Raija Huusko KKM 1025, 8) Anneli Makkonen RKK 535

MIEHET65: 1) Pekka Valtonen 6785 KKM, 2) Esko Hartikainen KKM 6670, 3) Esko Keränen KKP 4775, 4) Esa Kolehmainen KKP 4290, 5) Seppo Muikku PN 3295, 6) Martti Silvennoinen KiKa 3290, 7) Martti Grön PKUK 3204, 8-9) Otto Huovinen PKUK 3160 ja Heimo Toivonen PKUK 3160, 10) Pentti Karppanen KiKa 3095, 11) Antero Käyhkö KiKa 3055, 12) Reijo Viertola LKM 2895, 13) Ilmari Lehkonen Kika 2275, 14) Toimi Vauhkonen KiKa 2250, 15) Seppo  Timonen Jo93 2150, 16) Jouko Lempinen KKP 2110, 17) MV6 1995, 18) Esko Mustonen KKM 1840, 19) Erkki Kokko RKK 1790 20) Seppo Puhakka Jo93 1665, 21) Raimo Haverinen KKM 1566, 22) Urho Riikonen KKP 1375, 23) Armas Töppönen KKM 1305, 24) Esa Hirvonen RKK 1015, 25) Veikko Askolin KKM 965, 26) Hannu Sorsa PKUK 915, 27) Simo Valkama KiKa 726

NAISET65: 1) Eini Hartikainen KKM 4465, 2) Ritva Viertola LKM 3765, 3) Eeva Tammisuo KKM 3696, 4) Aila Värtinen PKH 3650, 5) Anneli Muikku PN 3620, 6) Irja Korhonen PN 3455, 7) Pirjo Vähäniitty PKUK 2830, 8) Liisa Kuvaja PKUK 2420, 9) Riitta Riikonen KKP 2290, 10) Karttunen Salme KiKa 2184, 11) Anu Törrönen PP 1865, 12) Sirkka Kinnunen PKUK 1615, 13) Helmi Vänskä RKK 1614, 14) Ritva Oman LKM 1290

NUORET18: 1) Matti Korhonen KKP NU18 2) Jarkko Juvonen 1020

NUORET12: 1) Mette Juvonen 380

NUORET10: 1) NU10/2 660 2) Roni Pasanen 200

Osallistujia oli 88, mutta kaikki eivät tulleet enää punnitukseen.

HAASTEPILKKI PKS-KKM TULOKSET 19.1.2019

Parikkalan kalastusseuraa vastaan pilkittiin Kesälahden Pyhäjärvellä.  Kiertopalkinto-pokaali jäi PKS haltuun seuraavaksi vuodeksi. Osallistujia oli yhteensä 24.

Joukkuetulokset:  1. PKS 20050 2. KKM 9485

Kisatuloksia 2018

Kisatuloksia 2017

Kisatuloksia 2016

Kisatuloksia 2015

Kisatuloksia 2014

Kisatuloksia 2013

Kisatuloksia 2012

Kisatuloksia 2011

Kisatuloksia 2010