Lohikuningas 2019 tulokset

Kilpailuaika on päättynyt.

LOPULLISET TULOKSET

Suurin Lohi

Vene 60
Pärnänen Antti ja Nykänen Keijo
3495 Taimen

Suurin Lohisaalis

1 60 J06 Pärnänen Antti Nykänen Keijo OUTOKUMPU RU 3495 T 1300T 4 795

2 615 J010 Makkonen Pasi Ollila Ari VANTAA LO 1965 T 1 965
3 218 Pakarinen Ari-Pekka Mutanen Väinö JOENSUU KI 1785 T 1 785
4 309 J14 Pantsari Mika Kari Ryhänen KITEE MÄ 1640T 1 640
5 314 J010 Makkonen Petri Hyttinen Aleksi JOENSUU MÄ 1620T 1 620
6 348 Kärpänen Eero Lötjönen Jesper PARIKKALA MÄ 1475 T 1 475
7 72 Hirvonen Arttu Putkonen Antti JOENSUU RU 1440T 1 440
8 368 Salmenkivi Timo Hänninen Jarmo SAVONLINNA MÄ 1395 T 1 395

MUUT KALAT

Huom!
Ohjelma ei hyväksynyt kuin 7 muuta kalaa venekunnalta. Tämän takia jouduimme ynnäämään kaloja yhteen.
Ynnätyt kalat on sulkumerkkien sisällä.

1 212 Ärväs Eero Ärväs Saana KAAVI KI (3385H) 1350H 860H 860H 825H 800H 755H 8 835

2 217 J04 Hämäläinen Keijo Hämäläinen Juuso IMATRA KI (2750H) 1180H 980H 840H 830H 815H 795H 8 190
3 66 J19 Tynkkynen Janne Tynkkynen Teemu LAPPEENRANTA RU 3175H 3025H 985M 7 185
4 318 J13 Leppälä Niko Lahtinen Reko RUOKOLAHTI MÄ 2305H 1545H 1350H 990H 6 190
5 370 J11 Kansanoja Janne Forss Jaakko MIKKELI MÄ 3100H 2140H 5 240
6 618 J05 Hyttinen Niko Leminen Jussi JOENSUU LO 2655H 715H 670H 610H 4 650
7 207 J14 Mononen Juha Ikonen Tuula KITEE KI 1640H 930M 830H 710H 4 110
8 210 Nousiainen Sami SAVONLINNA KI 2060H 980H 790H 3 830
9 21 J22 Arpinen Timo Pekka Hämäläinen Reima LOUHI RU 1170H 915H 860H 685H 3 630
10 339 Kaipainen Timo Immonen Rauno JUVA MÄ 2025H 895H 550A 3 470
11 234 Karjalainen Joni Karjalainen Ari IMATRA KI 980H 850H 750H 680H 3 260
12 610 J14 Kosonen Heikki Matti Kosonen KITEE LO 1640H 885H 620A 3 145
13 605 J23 Kuosmanen Pertti Heiskanen Reijo JOENSUU LO 2280H 745A 3 025
14 38 Hirvonen Jani Munukka Tapani RU 2835H 2 835
15 349 J04 Hirvonen Olli Neuvonen Tommi KESÄLAHTI MÄ 2725H 2 725
16 75 Kosonen Reijo Heinonen Mikko LAPPEENRANTA RU 1905H 770H 2 675
17 32 J21 Tynkkynen Markku Tynkkynen Jorma KOTKA RU 2600H 2 600
18 626 Neuvonen Eero Naukkarinen Eero PARIKKALA LO 2320H 2 320
19 601 Pulkkinen Petri Laukkanen Olavi PUNKAHARJU LO 1630H 625A 2 255
20 19 Valtonen Petri Valtonen Marko LAPPEENRANTA RU 2170H 2 170
21 222 J22 Hämäläinen Marko Hämäläinen Anneli MIKKELI KI 1455H 705H 2 160
22 70 Puputti Pasi Puputti teemu KESÄLAHTI RU 2140H 2 140
23 323 Hämäläinen Niika Vesanen Ville MIKKELI MÄ 2120H 2 120
24 358 Ylönen Jani Haapala Janne YLÄMYLLY MÄ 2100H 2 100
25 343 Kohonen Matti Parta Seppo MÄNTYHARJU MÄ 1795H 1 795
26 7 Kaivola Patrik Arvekari Tony RAASEPORI RU 1645M 1 645
27 622 J04 Valtonen Pekka Muukkonen Olli KESÄLAHTI LO 1555H 1 555
28 312 Mutanen Matti Heinonen Markku LIPERI MÄ 1520H 1 520
29 231 Myllys Kari Myllys Stina KESÄLAHTI KI 1520H 1 520
30 328 Hietanen Timo Anter KITEE MÄ 1490M 1 490
31 353 Loistovuori Jouni Loistovuori Eemeli KESÄLAHTI MÄ 1435H 1 435
32 28 Kaitainen Ville Valtanen Atte HELSINKI RU 1415H 1 415
33 306 J12 Turtiainen Jouni Valta Tuomas SAVONLINNA MÄ 1360H 1 360
34 619 J05 Nousiainen Niko Pulkkinen Anssi KESÄLAHTI LO 800H 505A 1 305
35 335 Väkeväinen Ilpo Heikki Otava HÄMEENLINNA MÄ 1280H 1 280
36 623 Hämäläinen Pertti Hämäläinen Irma PARIKKALA LO 1265H 1 265
37 214 Naatula Sami Tapio Naatula Mika VANTAA KI 1230M 1 230
38 606 Laukkanen Risto Tuura Erkki PUNKAHARJU LO 700A 505A 1 205
39 602 Demjanov Vjacheslav Griga Ivan PIETARI LO 1160H 1 160
40 45 Kärkkäinen Jukka Pöysä Janne USA RU 1025H 1 025
41 65 J19 Partanen Joona Jaanu Vesa PARIKKALAL RU 1015H 1 015
42 238 Malinen Niko Äke Joona KESÄLAHTI KI 1005H 1 005
43 327 Makkonen Laura Joni Lötjönen KESÄLAHTI MÄ 995H 995
44 224 Mäntylä Kimmo Mäntylä Teemu HELSINKI KI 900H 900
45 5 J17 Koponen Joni Narinen Juuso IMATRA RU 885H 885
46 616 J07 Anttalainen Jouni Ollila Jutta ESPOO LO 430A 420A 850
47 221 J03 Heinonen Marko Kosonen Vesa HELSINKI KI 730H 730
48 313 Mutanen Janne Huttunen Jussi HILTULANLAHTI MÄ 520A 520
49 624 J09 Suutarinen Harri Suutarinen Eemeli SAVONLINNA LO 500A 500
50 615 J010 Makkonen Pasi Ollila Ari VANTAA LO 445A 445
51 620 J05 Liljeruus Leikka Helynen Jussi KESÄLAHTI LO 425A 425
52 621 J06 Kettunen Hannu Kettunen Simo JOENSUU LO 410A 410
53 324 J010 Hakala Heikki Makkonen Antti VANTAA MÄ 405A 405

JOUKKUEKILPAILU

1 LUKKI 1 24 385 pistettä
60 Pärnänen Antti OUTOKUMPU Nykänen Keijo TUUSNIEMI RU 23 975
621 Kettunen Hannu JOENSUU Kettunen Simo JOENSUU LO 410

2 TEAM RIEVELI 18 775 pistettä
615 Makkonen Pasi VANTAA Ollila Ari LO 10 270
314 Makkonen Petri JOENSUU Hyttinen Aleksi KITEE MÄ 8 100
324 Hakala Heikki VANTAA Makkonen Antti VANTAA MÄ 405

3 ALAMITTASET 15 455 pistettä
309 Pantsari Mika KITEE Kari Ryhänen KITEE MÄ 8 200
207 Mononen Juha KITEE Ikonen Tuula KITEE KI 4 110
610 Kosonen Heikki KITEE Matti Kosonen KITEE LO 3 145

4 Karjalan Kievari 12 470 pistettä
217 Hämäläinen Keijo IMATRA Hämäläinen Juuso IMATRA KI 8 190
349 Hirvonen Olli KESÄLAHTI Neuvonen Tommi MÄ 2 725
622 Valtonen Pekka KESÄLAHTI Muukkonen Olli KESÄLAHTI LO 1 555

5 YLIVETO 8 200 pistettä
66 Tynkkynen Janne LAPPEENRANTA Tynkkynen Teemu ENONKOSKI RU 7 185
65 Partanen Joona PARIKKALAL Jaanu Vesa LAPPEENRANTA RU 1 015
64 Nykänen Aapo MIKKELI Väyrynen Santtu KUOPIO RU

6 Karin Cafe 6 380 pistettä
618 Hyttinen Niko JOENSUU Leminen Jussi HELSINKI LO 4 650
619 Nousiainen Niko KESÄLAHTI Pulkkinen Anssi KESÄLAHTI LO 1 305
620 Liljeruus Leikka KESÄLAHTI Helynen Jussi KESÄLAHTI LO 425

7 CAGI TROLLING TEAM 6 190 pistettä
318 Leppälä Niko RUOKOLAHTI Lahtinen Reko IMATRA MÄ 6 190
336 Leppälä Minna KUOPIO Koistinen Meri MÄ
304 Vesala Juha RUOKOLAHTI Immonen Mikko IMATRA MÄ

8 KUOKKAVIERAS 5 790 pistettä
21 Arpinen Timo Pekka LOUHI Hämäläinen Reima MIKKELI RU 3 630
222 Hämäläinen Marko MIKKELI Hämäläinen Anneli MIKKELI KI 2 160

9 PRIDE FISHERS 5 240 pistettä
370 Kansanoja Janne MIKKELI Fonss Jaakko SULKAVA MÄ 5 240
364 Kemppinen Roope SULKAVA Partanen Samuel SULKAVA MÄ
76 Hiltunen Tomi SULKAVA Pylkkänen Pinja SULKAVA RU

10 Meijän Sote jhl 212 3 025 pistettä
605 Kuosmanen Pertti JOENSUU Heiskanen Reijo JOENSUU LO 3 025
604 Pesonen Matti REIJOLA Hyttinen Pasi LEHMO LO

11 HUTIKKA 2 600 pistettä
32 Tynkkynen Markku KOTKA Tynkkynen Jorma SAVONLINNA RU 2 600
62 Tynkkynen Katariina SAVONLINNA Tynkkynen Seppo ANTTOLA RU

12 ALASOUTU 1 360 pistettä
306 Turtiainen Jouni SAVONLINNA Valta Tuomas SAVONLINNA MÄ 1 360
346 Höglund Markus KUOPIO Höglund Erkki MÄ

13 RUOKKEEN LOMAKYLÄ 2 885 pistettä
5 Koponen Joni IMATRA Narinen Juuso IMATRA RU 885
6 Aho Erkki KEURU Rasa Matti LAPPEENRANTA RU
4 Savolainen Keijo KUOPIO Teren Lassi JOENSUU RU

14 NOPEET 850 pistettä
616 Anttalainen Jouni ESPOO Ollila Jutta ESPOO LO 850
617 Taulanne Mikko ESPOO Vihersalo Jyri HELSINKI LO

15 Monimesta 730 pistettä
221 Heinonen Marko HELSINKI Kosonen Vesa KESÄLAHTI KI 730
230 Tervonen Toni KESÄLAHTI Tuomainen Hannes KI
228 Dyster Markus KI

16 RAUVANNIEMEN HIIHTOSE 500 pistettä
624 Suutarinen Harri SAVONLINNA Suutarinen Eemeli SAVONLINNA LO 500
612 Hämäläinen Seppo MIKKELI Turunen Jouni LO
611 Matti Pukkila RAUVANNIEMI Heikki Pukkila MIKKELI LO